Scroll to top

İngilizce Dil Kursu

Dil Kursu Programı 1:

biblioteka kültür merkezi’nde ezber bozuyoruz ve sizi İngilizce konuşturuyoruz! Yeni planlamalar yapıldı: Gündüz ve Akşam grupları açılıyor!

Gazi Ünsal’ın yöntemiyle İngilizce öğrenmek isteyenler, yeni grup planlamaları için, bizimle iletişime geçin; Gazi Ünsal’ın yöntemi ile ve onun denetiminde, gramer sorununuzu çözüyoruz ve sizi İngilizce konuşturuyoruz. 2019-2020 dönemi grup planlamaları başlamıştır. Gündüz ve akşam grupları açılacaktır. Detaylı bilgi ve ön kayıt için biblioteka kültür merkezi 0212 2517188’i arayabilirsiniz. (biblioteka kültür merkezi hafta içi 13.30-21.30  ve cumartesi günleri 13.30-18.00 saatleri arası açıktır.)

Dil Kursu Programı 2:

İngilizce kelime bilgimi geliştirmek ve TOEFL, IELTS, YDS, Yüksek Lisans, Doktora,..vs. dil sınavlarında yüksek puan almak istiyorum; İngilizce gazete, dergi, roman okumak istiyorum, sözcük hazinemi arttırmak için pratik ve etkin bir yol var mıdır diyorsanız bize başvurun.

İngilizce dilindeki sözcüklerin %50’si direkt yada dolaylı olarak Latince kaynaklıdır; kalan %50’sinin de büyük bir kısmı Eski Yunanca ve Anglo Sakson dillerinden gelmektedir. Bu program sayesinde, İngilizce sözcükleri Türkçe anlamları ile beraber ezberleme gibi zor ve sınırsız zahmete son veriyoruz. İngilizce kelimeleri, Latince, Eski Yunanca ve Anglo Sakson ön ek (prefix), kök (root) ve son ek (suffix) inceleme yöntemi ile hayatınızda hiç karşılaşmamış olduğunuz kelimelerin anlamlarını çözeceksiniz.Okuduğunuz metinleri kolayca anlayabileceksiniz.
Eğitmenimiz, İstanbul Üniversitesi Latin Dilleri ve Edebiyatı mezunu, Bilgi Üniversitesi Latince Öğretim Üyesi, Özel Galileo Galilei İtalyan Lisesi Latince Öğretmeni Ayça Güzel’dir.
Detaylı bilgi için; hafta içi 13.30-21.30 ve cumartesi günleri 13.30-18.30 saatleri arası 0212 251 7188 aramalarını rica ediyoruz. Önceden ödemesini yapanlara kesin kayıt yapılacaktır.

Dil Kursu Programı 3:

İngilizce kelime bilgimi geliştirmek ve bolca konuşma pratiği yapmak istiyorum, diyorsanız bize başvurun: Turizm İngilizcesi – ören yeri anlatımları, genel İngilizce konuşma grupları ve Tabu-Scrabble oyun grupları olarak çeşitli kriterlerde İngilizce pratik grupları açılmaktadır. 

Turizm İngilizcesi-Ören Yeri Anlatım Grupları: Özellikle TUREB’in turist rehberleri için açtığı rehberlik kokartını alabilmek için; yada turlar sırasında rahat anlatım yapabilmek isteyen katılımcılar için hazırlanmış bir programdır.

Genel Konuşma Grupları: Günlük konuşma pratiğini geliştirmek isteyenlere yönelik olarak hazırlanan program kendi içinde farklı seviyelerdeki gruplara hitap etmektedir. 2 ile 6 kişi arasında oluşan gruplarla yapılan derslerde hedef konuşma pratiğini geliştirmek ve kelime hazinesini genişletmektir.

TABU- SCRABBLE Oyun Grupları: İngilizce TABU ve SCRABBLE oynayarak hem kelime hazineninizi geliştirin hem de eğlenin. Grup planlamalarında kendi arkadaş grubunuzla da gelip denetmen eğitmen eşliğinde oyun oynayarak dil pratiği yapabilirsiniz.