tat197atistranca_ttt_9681-1748x1166Kilyos’tan Kıyıköy’e kadar Karadeniz kıyıları, berrak suları ve göz alabildiğine uzanan kumsallarıyla denize girmek ve kamp yapmak için birçok seçenek sunuyor.

Yazı: Yıldırım Güngör

KİLYOS
Avrupa Yakası’ndaki Karadeniz kıyılarının en gözdesi, İstanbul’un Sarıyer ilçesine bağlı Kilyos, yaz aylarında tatilcilerin yükünü çeken önemli plajları barındırıyor. Kilometrelerce uzunluğa sahip sahil boyunca sıralanmış olan plajların büyük bir çoğunluğu ücretli. Halk plajı adıyla hizmet veren plajlar ise ücretsiz. Ancak hem denize girip hem de hizmet almak isteyenler daha çok ücretli plajları tercih ediyorlar. Bu ücreti ödeyenler şezlong ve şemsiye kullanıp duştan yararlanabiliyorlar. Ücretli girişi olan tüm plajlarda kafeterya ve restoran da bulunuyor.

Solar Beach, Seanergy Beach, Non-Stop Beach, Dalia Beach, Tırmata Beach, Baykuş Plajı ve Golden Beach gibi (ücretli) Kilyos plajları çok derin değil ama hem denizin temiz olması hem de ince kumları yaz aylarında buraların dolup taşmasına neden oluyor.

YAZININ DEVAMI İÇİN:http://www.atlasdergisi.com/atlas-rotalari/istanbul-kirklareli-kilyostan-kiyikoye.html