Scroll to top

Bilgi Paylaşımı: Ocak Ayı Seminer Takvimimiz


admin - 6 Ocak 2016 - 0 comments

Değerli Dostlar Ocak Ayı Seminer takvimimiz aşağıda yer almaktadır.

SIRA SEMİNER ADI TARİHİ ve SAATİ ÜCRETİ EĞİTMEN

 
 
 
 
 
 
 
    
Tarihi Kaynaklara Göre Sultan 1. Ahmet’in Hayatı, Saltanat Devri ve Sultahmet Camii Külliyesi Semineri: Osmanlı İmpraratorluğu’nun 14. padişahi Sultan 1. Ahmed’in (d.1590-öl.1617) nispeten sıradışı hayatını, 14 yıllık saltanatı boyunca cereyan etmiş önemli ve ilginç olayları, nikahlı eşi Kösem Sultan’la olan ilişkisini ve padişahın kendi adına inşa ettirdiği, bugünkü İstanbul’un turistik merkezi olan Sultanahmet Meydanına ismini veren camii külliyesinin kuruluş ve inşa hikayesini hiç yayınlanmamış arşiv belgelerinin ışığında ele alınacaktır. 
 
 
07 Ocak 2016 Perşembe_ 18.30-21.30 saatleri arası 30 TL Yrd. Doç. Dr. Günhan Börekçi

 
 
 
 
 
 
    
Turist Rehberi Meslektaşımız Sırma Belin’in tanıtım amacıyla ücretsiz olarak vereceği Tibet Ses Çanakları ile Stresten Arınma Semineri: Sesle beden-zihin ve ruhu akort etmek mümkün. Günlük hayatta yaşadıklarımızın olumsuz yansımaları vücudumuzdaki her bir hücrenin uyum içinde olan titreşimini bozabilir ve bozulan titreşimler bir süre sonra fiziksel ve ruhsal sağlığımızı da bozar. Bu seminerde bu titreşimlerin yeniden uyumlu hale getirilmesi üzerine çalışmalar yapacağız. 
 
 
14 Ocak 2016 Perşembe_ 18.30-20.30 saatleri arası ÜCRETSİZ Peter Hess Ses Çanakları Uygulayıcısı – Kişisel Dönüşüm Danışmanı – Profesyonel Turist Rehberi Sırma Belin
   
 
 
 
 
 
 
 
 
  
Eski Yunanca Semineri: İki ayrı seansta yapılacak olan seminerin birinci seansında Eski Yunanca hakkında genel bilgi sahibi olacağız. Bu bağlamda, önce Eski Yunanca Dili ve Alfabesinin tarihi gelişim sürecini inceleyeceğiz. Ardından Eski Yunanca alfabesini öğrenip, basit okumalar yapacağız ve bir sonraki seansa kadar çalışılmak üzere verilecek örnek alıştırmalarla bu seansı sonlandıracağız.İkinci seansta ise, önce örnek alıştırmalar üzerinden okuma çalışması yapacağız. Ardından İstanbul (Hipodrom), Efes, Bergama, Perge, Side, Ankara,…v.b. tarihi sit alanlarındaki seçilmiş bazı metinleri tanıyıp, birlikte okuyacağız. 
 
 
18 Ocak Pazartesi /1. Bölüm ve 20 Ocak Çarşamba/ 2. Bölüm_ 18.30-21.30 saatleri arası 30 TL (HER BİR BÖLÜM İÇİN) Eski Yunanca seminlerini de yapan Klasik Arkeoloji’de Yrd. Doç. Dr.

 
 
Italian Levantine Heritage-From The Genose Galata to The Cosmopolitan Beyoğlu: Seminerde, Cenevizlilerden bugünkü Beyoğlu’na Galata’da Levanten kültürü, mimarisi,…vs. gibi konular ele alınacaktır. (Seminer İngilizce olarak verilecektir.) 
 
27 Ocak 2016 Çarşamba_ 18.30-1.30 saatleri arası 30 TL Luca Orlandi İtalyan Mimar ve Mimarlık Tarihçisi

 

Related posts

Yorum yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir